Studia pierwszego stopnia na kierunku Geografia , trwają 3 lata (6 semestrów) i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata. Absolwent kierunku Geografia posiada wiedzę z zakresu geografii oraz zna relacje kształtujące funkcjonowanie systemu przyroda-człowiek. Zna procesy zachodzące w przyrodzie, społeczeństwie i gospodarce. Program studiów zawiera zajęcia o charakterze praktycznym, między innymi ćwiczenia terenowe, które uzupełniają wiedzę teoretyczną z takich przedmiotów jak: geologia, geomorfologia, meteorologia i klimatologia, kartografia, geografia społeczno-ekonomiczna. Ćwiczenia prowadzone są w różnych ciekawych miejscach Polski. Wiedzę praktyczną studenci nabywają także w trakcie zajęć laboratoryjnych i realizacji praktyk zawodowych.
Brak
Podstawą przy postępowaniu rekrutacyjnym są wyniki egzaminu maturalnego. Przy rekrutacji na studia pierwszego stopnia należy wybrać po jednym przedmiocie z każdej grupy.
Grupa I (jeden przedmiot do wyboru): język polski, geografia,
Grupa II (jeden przedmiot do wyboru): matematyka, geografia, fizyka i astronomia/fizyka, biologia,
Grupa III (jeden przedmiot do wyboru): język obcy nowożytny , wiedza o społeczeństwie,
Jeżeli kandydat nie zdawał danego przedmiotu na egzaminie maturalnym to uzyskuje zero punktów za ten przedmiot. Brak przedmiotu nie dyskwalifikuje go jednak w postępowaniu rekrutacyjnym.
Wyniki z wybranych przedmiotów podstawione do algorytmu dają wynik końcowy kandydata.
- Systemy informacji geograficznej (GIS)
- Teledetekcja
- Geografia fizyczna Polski
- Geografia regionalna świata
- Geografia polityczna
- Geologia historyczna
- Geografia ludności i osadnictwa
- Oceanografia fizyczna
- Gleboznawstwo i geografia gleb
Urzędy administracji rządowej i samorządowej, np. wydziały planowania przestrzennego lub ochrony środowiska, w instytucje i przedsiębiorstwa związane z wykorzystaniem zasobów naturalnych, instytucje związane z gospodarką morską, ochroną brzegów i ich zagospodarowaniem.
Studia II stopnia (obszar nauk przyrodniczych)
Terminy postępowania rekrutacyjnego na studia stacjonarne i niestacjonarne na studia rozpoczynające się od semestru letniego roku akademickiego 2016/2017.
Kandydaci zakwalifikowani do II etapu postępowania rekrutacyjnego na wszystkie kierunki i specjalności studiów w Uniwersytecie Szczecińskim mają obowiązek złożenia kompletu dokumentów.
Wykaz olimpiad stopnia centralnego, konkursów międzynarodowych oraz ogólnopolskich, w tym organizowanych przez Uniwersytet Szczeciński, których laureaci lub finaliści mogą korzystać z preferencji w procesie rekrutacji na I rok studiów pierwszego stopnia i jednolitych studiów magisterskich w Uniwersytecie Szczecińskim w latach 2015 - 2017.
Masz pytania? rekrutacja@univ.szczecin.pl
Biuro ds. Rekrutacji tel.: +48 91 444 10 29,
+48 91 444 10 31, +48 91 444 11 60